Hodnotenia trénerov

A

MFK Zvolen - AFC 3:1 (2:0)

Tréner Rechtorík:

Ťažko sa hodnotí tento zápas, pretože si myslím, že hráči boli pripravení v hlavách na to, že sa dá odniesť minimálne bod aj od súpera z prvého miesta tabuľky. Hráči boli pripravení aj z taktického hľadiska, čo sme riešili v tréningoch aj v príprave pred zápasom. Bohužiaľ, jeden z hráčov absolútne nepochopil o čo hráme a za 40 minút daroval súperovi domáce víťazstvo. Napriek tomu, vstup do zápasu nebol ideálny, ale postupom času, keď hráči pochopili a videli, že s našim súperom sa dá hrať futbal, získavali potrebné sebavedomie. Pred druhým polčasom sme si povedali v kabíne, že si ideme zahrať futbal ako keby bolo 0:0. Tí odvážni desiati hráči na ihrisku bojovali. Takto si predstavujem zanietenosť pre klub na ihrisku. Nebáli sme sa hrať kombinačne a po zemi aj o hráča menej. Verím, že už to najmä mladší hráči pochopili a budeme sa takto prezentovať aj v ďalších kolách. Potrebujeme hrať uvoľnene a bez myšlienok nad tým v akej situácií sa nachádzame. Určite ma teší aj to, že tak ako chodia dvaja hráči z „Áčka“ pomáhať do kategórie U19, tak opačným smerom môžeme počítať s kvalitnými hráčmi do budúcna. Na svoju premiéru nastúpil stále iba 16-ročný Koritina a na lavičke bol pripravený Bača. Toto sú povzbudzujúce momenty do ďalšej práce v klube, ktorý bude časom silným a stabilizovaným v našom regióne.

U19

AFC -  Častkovce 2:2 (1:1)

Podľa môjho názoru sme videli veľmi kvalitný treťoligový zápas dorastu. Musím uznať kvalitu súpera, ich špecifický herný systém na ktorý sa ťažšie reaguje pokiaľ proti nemu hráme raz za pol roka. Veľmi dobré individuality súpera sú ich obrovskou výhodou. Aj keď v určitých fázach zápasu bol súper lepší na lopte, teší ma reakcia mojich hráčov, že išli za víťazstvom a chceli sa pobiť o čo najlepší výsledok. Prvý polčas sme hrozili najmä z rýchlych útokov do otvorenej obrany súpera a po jednom z nich sme vyrovnávali skóre z pokutového kopu. Druhý polčas bol bojovný, o veľa súbojoch, množstvo tvrdých momentov. Dostali sme sa do vedenia desať minút pred koncom a mrzí ma, že sme si to už neukontrolovali do konca zápasu. Spravili sme obrovskú individuálnu chybu v defenzíve a hráč hostí to trafil veľmi pekne. V konečnom dôsledku remízu berieme, pretože hostia mali možno o dve príležitosti viac na skórovanie ako my. Chalanom nemôžem uprieť snahu, ale niektoré výkony sa musia výrazne zlepšiť. No i tak im ďakujem za zápas, v ktorom sa naša séria bez prehry predĺžila na deväť majstrovských zápasov, čo si málokto v Novom Meste pri kategórií U19 pamätá.

U17

AFC - Častkovce 3:0 (1:0)

Tréner Durec:

Teší ma,že sme vyhrali v derby zápase, pretože takéto stretnutia nemajú favorita a bývaju častokrt plne emócii. Víťaztvo sa nerodilo ľahko aj,keď výsledok vyzerá jednoznačne, skóre mohlo byť oveľa vyššie. V prvom polčase sme nepremenili čisté šance. Chceli sme to odčiniť v druhom polčase a po góle na 2:0 už sme vedeli ,že si víťazstvo postrážime nakoľko súper hrozil iba sporadicky. Chlapcov musím pochvaliť za predvedený výkon takticky, hosťom sme moc toho nedovolili. Tri zápasy zo štyroch sme udržali čisté konto, to hovorí o našej pripravenosti.

U15

Sereď - AFC 3:1 (2:1)

Tréner Gúčik:

Odohrali sme veľmi zlý zápas. Celý zápas bol súper lepší a zaslúžene vyhral. Zápas si spoločne s chlapcami zhodnotime a pripravíme sa na ďalší zápas.

U15B

AFC - Krajné 15:0 (6.0)

Zápas sa niesol tréningovom tempe. Chlapci si zahrali skúsili nové veci,pridali pekne góly.

U13

Sereď - AFC 2:0 (0:0)

Tréner Kunda:

Prvý polčas sme hrali veľmi dobre a vytvorili si niekoľko vyložených príležitostí, avšak nedokázali sme ich premeniť. V druhom polčase sme sa snažili byť naďalej aktívny. Mali sme ďalšie príležitosti, ale gól sme neboli schopní dať. Naopak súper nás vyškolil z efektivity keď po dvoch únikoch strelil 2 góly. Bohužiaľ, chlapci hrali dobre, ale rozhodla kvalita pri premieňaní šancí a dôraz v predbránkovom priestore.